GFL Bread Mix , czyli gotowa mieszanka na chleb- co z tego wyjdzie ??

Gotowe mieszanki są dość łatwe w użyciu. Jest wiele osób, które wolą piec z własnych mieszanek czystych mąk, bez dodatków. Ja jednak chcę pokazać że nie taki diabeł straszny jak go malują. Jeśli mamy alergie na coś co zawierają mieszanki gotowe i nie uda nam się znaleźć dobrej, to jasne i logiczne że nie możemy z nich korzystać. Ale jeśli możemy, to czasem warto spróbować. Ja czasem używam mixu a czasem nie, wszystko zależy od tego na co mamy ochotę :)

Dzisiaj przedstawiam chleb z gotowej mieszanki GFL bread mix with grains. Uważam że produkty oferowane przez nową linię popularnej firmy Bezgluten, jest o niebo lepszy niż tradycyjne produkty w żółto niebieskich opakowaniach. Z klasycznej wersji kupuję mąki czyste jak ryżowa, czasem mix bez skrobi pszennej. Mix gfl do it także mi spasował i używam go do bułek, choć nie jest to mieszanka na pieczywo więc dodaję odrobinę gumy guar. Do mieszanki na chleb nie muszę i tego nie robię a wypiek jest taki jaki być powinien :)

Przepis na chleb z mieszanki GFL jest na jej opakowaniu a należy tam dodać pół litra wody, 20g drożdży, 3 łyżki oleju, 2 łyżeczki soli i łyżkę cukru. Wszystko dokładnie rozmieszać wrzucić do formy. Zostawić aż podrośnie i powiększy objętość. Ja powinnam piec 60 minut na 200 stopni bez termoobiegu, z termoobiegiem o 10 minut krócej jednakże mój piekarnik ma swoje widzimisię i po 50 minutach chleb był wypieczony.
 Więc wylądował na kratce, po wystudzeniu połowa wylądowała w zamrażalniku i zobaczymy co z tego będzie, czy nie będzie zbyt mokry ale nie wydaje mi się.
 Jest suchszy niż ten który piekę z własnej mieszanki. Nie powinien się rozciapciać a nawet jeśli tak będzie, to chleb nie musi być mrożony bo następnego dnia wieczorem nadal jest super. Jem go sama bo syn ma fazę na kaszki, kiedy będzie nas dwoje to w ogóle nie będę mrozić, nie opłaca się:)
Dam znać co z chlebkiem po odmrożeniu :)

Jak widać korzystanie z gotowych mixów jest proste i wcale nie droższe. Z tego mixu 500g chlebek ważył także ponad 900 gram. Cena w wypieku włącznie znów nie przekroczy 10 złotych za praktycznie kilogram chleba Sprawdziłam zużycie gazu i z grubsza godzina wypieku to 40 groszy. Mix kosztował 8,60 więc z pieczeniem 9zł plus drożdże parę groszy nieco soli cukru i oleju to na prawdę się opłaca :) Myślę że będę częściej korzystać z tej mieszanki.
Kolejnym razem zrobię z niej bułeczki :)

Komentarze

  1. Super smakuje ten chlebek. Osobiście testowałem. Jako osoba która je gluten to przyznaje że super smakuje ten chlebek z tego mixa mąk.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dodatki do chleba: guma guar, guma ksantanowa czyli Pieczemy chleb bezglutenowy- przepis i porady

Tort 32xbez czyli tort małego alergika, bez glutenu, mleka, jajek, strączków

Niedotlenienie okołoporodowe i nasz autyzm oraz adhd. Uczucia matki dziecka autysycznego